Nieuwe zilveren Maple Leaf munt 2020/2021
Zilveren Maple Leaf munt 2020/2021 (nieuw geslagen). Deze munten zijn voorzien van een nieuw veiligheidsembleem. De zilver Maple Leaf bevat 1 troy ounce puur zilver en is wereldwijd goed verhandelbaar. De zilveren Maple Leaf munt is de zuiverste munt: 99,99% puur zilver.
€25.30
Goudbaar 1 troy ounce Umicore met certificaat
Umicore goudbaren van 1 troy ounce met certificaat van echtheid. Elke goudbaar weegt 1 troy ounce (31,103 gram) en is geslagen in 99,99% puur goud
€1,602.00
Stijging goudprijs
De goudprijs is voor het tiende opeenvolgende jaar gestegen, dit door onder andere de wereldwijde onzekerheid over de economie. Wat opvalt over het afgelopen jaar is niet alleen de stijging van de goudprijs maar vooral ook dat de prijs niet erg volatiel was.
De stijging van de goudprijs komt voort uit de volgende aspecten:
In de meeste ontwikkelde landen is de goudprijs flink gestegen, met name de goudprijs gemeten in de Euro , Dollar en de Britse pond. In tabel 1 ziet u de procentuele prijsstijging van goud in verschillende economisch ontwikkelde landen. In tabel 2 ziet u de procentuele prijsstijging van goud in verschillende economische opkomende landen.
Stijgende investeringsvraag
De goudprijs is uiteraard niet alleen gestegen door de situatie op de economische markt. Ook de investeringsvraag heeft hier een grote invloed op. De levering van fysiek goud is alleen in het vierde kwartaal al gestegen met 33%, voornamelijk door Chinese investeerders die enkel een fysieke levering accepteren. In China heeft de “Bank of China†een plan gelanceerd voor haar klanten om fysiek goud in handen te krijgen. Dit plan is uiterst succesvol met meer dan 1 miljoen nieuwe klanten en 11,5 ton aan goud dat hiermee is binnengehaald.
Ook in Vietnam en Taiwan blijft de investeringsvraag hoog met een stijging van 35% in de vraag naar fysieke levering. In India heeft de centrale bank 7 extra banken toestemming gegeven om edelmetalen te importeren. De verwachting is dat ook dit nog een grote invloed gaat hebben op de goudprijs.
Ook in Europa en de Verenigde Staten is de investeringsvraag flink gestegen. De stijging van de investeringsvraag in deze gebieden komt voort uit feit dat de investeerders voornamelijk het eigen vermogen willen beschermen tegen inflatie. In 2010 is er in de Verenigde Staten in totaal voor 38 ton aan American Eagles aangeschaft.