1 troy ounce zilveren munt Britannia 2022
De 1 troy ounce zilveren Brittania 2022 munt is geslagen in 31,103 gram puur zilver (99,9%). De Britannia munten worden uitgegeven door de Royal Mint uit Engeland en kennen dit jaar een verbetering van de munt zodat deze moeilijker na te maken zijn. De vier veiligheidsfeatures worden hieronder verder uitgelicht.
€26.30Nieuwe zilveren Maple Leaf munt 2022
Zilveren Maple Leaf munt 2022 (nieuw geslagen). Deze munten zijn voorzien van een nieuw veiligheidsembleem. De zilver Maple Leaf bevat 1 troy ounce puur zilver en is wereldwijd goed verhandelbaar. De zilveren Maple Leaf munt is de zuiverste munt: 99,99% puur zilver.
€27.40
Umicore 1 troy ounce goudbaar met certificaat
Umicore goudbaren van 1 troy ounce met certificaat van echtheid. Elke goudbaar weegt 1 troy ounce (31,103 gram) en is geslagen in 99,99% puur goud
€1,798.001 troy ounce gouden Maple Leaf munt 2022
Nieuwe Gouden Maple Leaf munten, jaargang 2022. De gouden Maple Leaf munten voorzien van een extra veiligheidsfeature. De Maple Leaf bevat 1 troy ounce puur goud en dit is de meest populaire gouden munt. Wij leveren nieuwe munten van 2022 in oorspronkelijke verpakking en perfecte conditie.
€1,832.00
In 2001 dereguleert China haar goudmarkt hetgeen de bevolking aan heeft gezet om edelmetalen aan te kopen. Chinezen zijn van oudsher gewend om vaak tot 50% van het inkomen te sparen dat nu voor een groot deel in goud gedaan wordt. Aangezien China op dat moment al de op één na grootste economie was geworden nam de vraag naar goud dus aanzienlijk toe. In 2007 nam China de fakkel van Zuid Afrika over als grootste goudproducent wereldwijd. In 2010 werd China wereldwijd de grootste afnemer van goud.
In 2004 werd in Amerika het eerste door goud gedekte fonds (ETF) gelanceerd waarna soortgelijke fondsen volgden in Londen en Australië .In 2009 bedroeg het bedrag van investeringen, dat betrekking had tot de vraag naar goud, bijna 55 miljard dollar.
Met het uitbreken van de eerste kredietcrisis in 2008 en de daarmee gepaarde angst voor devaluatie van de valuta schoot de goudprijs voor het eerst boven $1000,- in maart van dat jaar. Begin 2010 schoten de goudprijzen door tot $1200,- en hoger en week na week werd een nieuw prijsrecord gevestigd.
In januari 2012 vertelt directeur Klaas Knot van de Nederlandsche Bank dat wel 90% van het Nederlandse fysieke goud in Engeland, Canada en Amerika ligt opgeslagen. De belangrijkste historische reden hiervan is dat het goud voordat de Tweede Wereldoorlog uitbrak werd verscheept om confiscatie door de Duitsers te voorkomen. Knot geeft echter ook aan dat het goud over de grens ligt omdat het op deze manier makkelijk kan worden gebruikt bij handelstransacties.